Rodinné vinařství Honoré

Láska k moravskému vínu ve Valticích, odjakživa spojuje celé generace. Právě díky tomu práce vinařů i dnes navazuje na tradice, které jsou třeba více než 300 let staré a vzbuzují respekt, úctu i touhu jim porozumět.

Přesně to nás fascinovalo – a proto jsme také my vsadili na zkušenosti místních vinařů, našli osobitý sklípek, přidali moderní technologie, pokoru a respekt k přírodě a po letech snahy a sbírání zkušeností měníme jedinečné moravské hrozny na jedinečná moravská vína, která můžete v penzionu Pumpion „okoštovat“ pod značkou Honoré.

Pomalé víno s charakterem

Jaká jsou vína Honoré? Pomalá.

Ctíme přírodu, na nic nespěcháme a chápeme, že dobré víno potřebuje čas, aby rozvinulo svůj charakter. Proto mezi našimi víny nehledejte ta mladá, z posledních ročníků. Ta určitě ještě zrají ve sklepích a čekají, až skutečně přijde jejich chvíle.

Jedinečnost lokální produkce

Respektujeme také nestálost lokálního počasí a těší nás, že právě díky němu jsou naše vína tak rozmanitá. Protože právě díky rozmarům počasí nabízí stejná odrůda ze stejné vinice každý rok jinou chuť, jinou vůni.

Výsledkem je pokaždé jiné, jinak jedinečné víno, na kterém snadno poznáte, v jakém roce bylo více sluníčka (a cukernatost hroznů byla vyšší) a kdy naopak počasí nenechalo hrozny dozrát a dostaly tak prostor další tóny chuti.

Honoré jsou zkrátka vína, která vycházejí z tradice a žijí si po svém. Jako celá Morava. Právě proto jsou tak výjimečná…