Vinařské naučné stezky

NAUČNÉ TRASY PRO PĚŠÍ, CYKLISTY I VÁŠNIVÉ MILOVNÍKY VÍNY

Celými Pálavskými vrchy vede pět Vinařskými naučných stezek a hned čtyři z nich protínají město Mikulov:Moravská naučná stezka měří úctyhodných 280 kilometrů a provede vás přes všechny vinařské oblasti Moravy. Leží na ní na 70 vinařských center. Je dokonce páteří regionálních cyklotras, takže objevování a ochutnávky moravských míst můžete snadno spojit s luxusním několikadenním cyklovýletem.
Mikulovská vinařská stezkanabízí až 82 km tras, které začínají v Mikulově a provedou vás třeba přes Valtice, Lednici, Milovice, Dolní Věstonice, Pasohlávky…
Vinařská naučná stezka Mikulov je jako stvořená pro rodinný výlet. Měří okolo 20 km a hravě ji zvládnete na kole i pěšky.
Vinařská naučná stezka Stará hora prochází přímo mezi vinicemi na Staré Hoře u Novosedel a na 11 informačních panelech vás seznámí s historií pěstování vína v této oblasti. Dlouhá je jen 3,5 km, takže ji ujdou v pohodě i malé děti.
Vinařská naučná stezka Valtice vás během 5 km cest mezi vinicemi vezme prostřednictvím 19 trojjazyčných informačních panelů na výlet z Valtic na Reistnu a zpět zase do Valtic.